Hromadná dopravní nehoda uzavřela most přes Labe v Mělníku

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

26.05.2021 | Mělník/ Středočeský kraj
Hromadná dopravní nehoda uzavřela most přes Labe v Mělníku

V úterý 25. května půl hodiny před polednem přijali středočeští hasiči oznámení o hromadné dopravní nehodě na silnici č. 16 na novém mělnickém mostě vedoucím přes řeku Labe.

Vzhledem k tomu, že podle prvotních informací šlo o náraz nákladního automobilu do několika osobních vozidel, vyslal operační důstojník k události mělnické profesionální hasiče i s vyprošťovacím automobilem. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo ke střetu nákladního a čtyř osobních automobilů. Nehoda zablokovala dopravu v obou směrech, most tak byl po celou dobu zásahu složek IZS obousměrně uzavřen a jezdilo se po objízdné trase přes starý most.

Z jednoho z vozidel museli hasiči vyprostit zraněnou osobu, avšak bez nutnosti použití hydraulického vyprošťovacího zařízení. Na místě se nacházelo celkem šest zraněných osob, z toho dvě děti. Všechny zraněné si do péče převzaly posádky zdravotnické záchranné služby, která k nehodě povolala dva vrtulníky – jeden z Prahy a druhý z Ústeckého kraje. Jednotky zajistily prostor pro jejich přistání přímo na mostě. S pacientem však nakonec odletěl jen jeden vrtulník, ostatní zraněné účastníky nehody rozvezla ZZS do nemocnic pozemní cestou sanitkami.

Hasiči následně provedli protipožární opatření na vozidlech a zasypali veškeré provozní kapaliny, které z nich vytekly, k úniku mimo těleso mostu nedošlo. K události byli povoláni také silničáři, kteří zajistí závěrečný úklid vozovky. Ve třináct hodin se podařilo zprůjezdnit jeden jízdní pruh, kterým byl na mostě provizně obnoven kyvadlový provoz.

Zdroj: por. Ing. Tereza Fliegerová
HZS Středočeského kraje