K havárii osobního auta u Mnichova Hradiště letěl vrtulník

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

31.07.2017
K havárii osobního auta u Mnichova Hradiště letěl vrtulník
V neděli 30. července krátce před třináctou hodinou se na 60. kilometru dálnice D10 ve směru z Prahy do Turnova stala vážná dopravní nehoda osobního automobilu s tříčlennou posádkou.
 ViewImage.jpg
Operační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo profesionální jednotky ze stanic Mladá Boleslav a Mnichovo Hradiště. Na místo také vyjeli velitel čety a vyšetřovatel.
Průzkumem bylo zjištěno, že vozidlo patrně ve vysoké rychlosti vyjelo z dálnice a přerazilo několik stromů na travnatém svahu. Následně zůstalo na kolech v příkopu. Dvě zraněné osoby opustily zdemolovaný vůz samy, ale na zadním sedadle zůstala zaklíněna mladá žena. Hasiči použili k jejímu vyproštění hydraulické vyprošťovací zařízení. V průběhu celého zásahu obě jednotky spolupracovaly s několika posádkami zdravotnické záchranné služby.
kko.jpg

Vzhledem k vážnému zranění vyproštěné osoby byl na místo povolán záchranářský vrtulník, který pak pacientku transportoval do nemocnice v Liberci. Kvůli jeho přistání byl na dálnici směrem do Turnova zastaven provoz. Příčinu nehody vyšetřuje Policie ČR.
por. Ing. Michal Macoun
vyšetřovatel požárů