K nehodě autobusu na hradecké dálnici vyjeli hasiči z Prahy i Staré Boleslavi

31.08.2018
K nehodě autobusu na hradecké dálnici vyjeli hasiči z Prahy i Staré Boleslavi
autobus-nocny-ikona-620x415.png kamion44.jpg

Ve čtvrtek 30. srpna 2018  patnáct minut po čtrnácté hodině byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy ohlášena dopravní nehoda nákladního vozidla a autobusu poblíž 4. kilometru dálnice D11 ve směru z Prahy do Hradce Králové.

ViewImage-aspx.jpg

Vzhledem k tomu, že v místě nehody probíhají stavební práce a provoz je převeden do protisměru, byla k události vyslána v rámci mezikrajské pomoci také jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Stará Boleslav.

gfc.jpg

V průběhu jízdy k zásahu bylo upřesněno, že se nehoda nachází až před 8. kilometrem u křižovatky Jirny, což už je na území Středočeského kraje v okrese Praha-východ. Jako první na místo dorazila jednotka z Prahy, která měla poměrně složitý průjezd kolonou vozidel.

er.jpg

Po dojezdu a průzkumu bylo zjištěno, že jde o kolizi, při které kamion v nižší rychlosti zezadu narazil do zdravotni-pomoc.jpgautobusu. V něm cestovalo 23 osob včetně dětí, přičemž došlo ke zranění tří osob, které byly ošetřeny zdravotnickou záchrannou službou.

fg.jpg

Hasiči zajistili místo nehody a nezraněné osoby odvedly do bezpečné vzdálenosti. Evakuační autobus ze evakuace-22.jpgstanice HZS Mladá Boleslav, který měl původně na místo vyrazit, byl nakonec zrušen, protože si majitel havarovaného autobusu zajistil náhradní dopravu sám.

1-FA-(1).jpg
nprap. Petr Svoboda, oddělení IZS- Tiskový odbor :HZS Středočeského kraje