K vážné nehodě u Kolína letěly dva vrtulníky

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

24.07.2021 | Kolín/ Středočeský kraj
K vážné nehodě u Kolína letěly dva vrtulníky

Informaci o dopravní nehodě dvou osobních vozidel na silnici č. 38 na jižním obchvatu Kolína přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje v sobotu 24. července v 13.13 hodin. 

K události v prostoru mimoúrovňového křížení se silnicí třetí třídy vedoucí od obce Polepy byla vyslána kolínská profesionální jednotka se dvěma cisternovými automobilovými stříkačkami a velitelským vozidlem.

Po rychlém průzkumu bylo operačnímu středisku upřesněno, že jde o vážnou dopravní nehodu, při které se čelně střetla dvě osobní auta. Velitel zásahu zároveň ohlásil, že ve vozidlech cestovalo celkem sedm osob a tři z nich utrpěly těžká zranění, ostatní cestující byli zraněni středně těžce nebo lehce. Na místo bylo potřeba přivolat více posádek zdravotnické záchranné služby. Po dohodě s už přítomným lékařem byl povolán také vrtulník.

Hasiči zajistili místo nehody a na obou vozidlech udělali protipožární opatření. Současně pomáhali při poskytování první pomoci zraněným. Vzhledem k nutnosti rychlého transportu do nemocnice další vážně zraněné osoby byl k nehodě vyslán druhý vrtulník. Kolínská jednotka po přistání strojů pomohla s transportem pacientů na palubu.

Po odvezení všech zraněných hasiči asistovali při vyšetřování nehody, pro zajištění přesné dokumentace byl nasazen i policejní dron. Na závěr jednotka ještě pomohla s naložením havarovaných automobilů na odtahové služby a uklidila vozovku. Silnice č. 38 byla v úseku s nehodou po celou dobu obousměrně uzavřena a jezdilo se po objízdných trasách. Provoz byl obnoven až kolem 17. hodiny.

Zdroj: Ing. Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje