Kvůli větru zaznamenali středočeští hasiči za půl dne na 150 událostí!

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

24.02.2017
Kvůli větru zaznamenali středočeští hasiči za půl dne na 150 událostí!
Vývoj počtu řešených událostí souvisejících s nepřízní počasí odpovídá vydávaným výstražným informacím ČHMÚ. Výrazný nárůst je v době platnosti výstrahy na silný vítr s vysokým stupněm nebezpečí.

ViewImage.jpg

V pátek 24. února jen mezi šestou a sedmou hodinou hasiči ve Středočeském kraji začali řešit 38 událostí, což podle statistik loňského roku lehce překračuje průměrný počet zásahů (36) za celých 24 hodin.

ViewImage-(1).jpg

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje dočasně navýšilo početní stav směny z 10 na 17 příslušníků (alespoň po dobu nejvyššího přírůstku řešených událostí).

ViewImage-(2).jpg

Kromě ulámaných větví a popadaných stromů, které nezpůsobily žádné zranění, zasahovali hasiči i u větrem poškozených střech, strhaných billboardů a zborcených telefonních sloupů.
 ViewImage-(3).jpg

V dopoledních hodinách začal počet nových událostí v souvislosti s větrným počasím postupně klesat. I tak jich za první polovinu dne nakonec do statistik přibylo čtyřikrát více, než je výše uvedený denní průměr roku 2016. Plošné rozložení událostí v kraji zobrazuje poslední graf.

Ladislav Holomčík
HZS Středočeský kraj