Na Mladoboleslavsku se převrátil kamion s nákladem svitků plechu

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

25.07.2017
Na Mladoboleslavsku se převrátil kamion s nákladem svitků plechu
V pondělí 24. července dvě minuty po deváté hodině byla na Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje ohlášena dopravní nehoda nákladního vozidla mezi obcemi Domousnice a Veselice.
   ViewImage-aspx.jpg
Na místo byla vyslána jednotka HZS Mladá Boleslav s cisternovým a vyprošťovacím automobilem. K události také vyjeli velitel čety a ředitel územního odboru.
Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že jde o havárii tahače s návěsem, který skončil převrácený na boku na louce vedle silnice a řidič se už nachází mimo vozidlo. Dále bylo zjištěno, že na návěsu byly převáženy dva svitky válcovaného plechu o hmotnosti 10 a 12 tun. Hasiči zastavili únik nafty a na celé soupravě udělali protipožární opatření.
g.jpg

Kvůli hmotnosti vozidla i nákladu byla na místo povolána speciální vyprošťovací společnost. Vzhledem k tomu, že do půdy uniklo blíže neurčené množství nafty, byl také přivolán kontejner na ropné havárie. Následně velitel zásahu rozhodl o přizvání specializované firmy na dekontaminaci zasažené zeminy.
Pro mladoboleslavskou jednotku skončil zásah až po 19. hodině. Do té doby na místě setrvávala z důvodu případného dalšího úniku provozních hmot během vyprošťování. Příčinu dopravní nehody vyšetřuje Policie ČR.
Zdroj.
por. Ing. Michal Macoun vyšetřovatel požárů ÚO Mladá Boleslav