Nedbalost při kouření na balkonu za půl milionu korun

02.05.2017
Nedbalost při kouření na balkonu za půl milionu korun
ViewImage-aspx.jpg
V sobotu 29. dubna časně ráno před půl šestou vyjeli profesionální hasiči ze stanice HZS Kladno se dvěma cisternami a automobilovým žebříkem do Hřebečské ulice poblíž Mety, odkud byl na tísňovou linku ohlášen požár v panelovém domě.
ff.jpg

Hořet začalo v pátém patře na balkonu, kde byl uskladněn různý odpad a další věci. Požár však přeskočil přes okno a dveře do přilehlé místnosti, kde se rozšířil na vybavení bytu. K události vyrazily také jednotky SDH obcí Hřebeč, Braškov a Unhošť, které ale byly operačním střediskem z cesty odvolány
fffffff.jpg.
Kladenští hasiči v dýchací technice pomocí jednoho proudu C požár za několik minut lokalizovali. Následně zasažený prostor zkontrolovali, dohasili několik menších ohnisek, místnost odvětrali a vyházeli před dům ohořelé věci. Ani ne hodinu od přijetí informací o události ohlásil velitel zásahu likvidaci a návrat na základnu.
Trojice obyvatelů bytu byla bez zranění vyvedena do bezpečí policejní hlídkou ještě před příjezdem jednotky. O jejich případné přechodné ubytování se postará město, které je majitelem panelového domu.
gggggg.jpg

ggggggg.jpg
Podle vyšetřovatele byla pravděpodobnou příčinou požáru nedbalost při kouření. Přímé škody vyčíslil na přibližně půl milionu korun, obdobně jako uchráněné hodnoty.
por. Ing. Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje