Nedbalost při manipulaci se žhavým popelem stála majitele 700 tisíc

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

Nedbalost při manipulaci se žhavým popelem stála majitele 700 tisíc

hhg.pngVe středu 7. února 2018 dopoledne byl v 9.40 hodin středočeským hasičům ohlášen požár v obci Jince na Příbramsku.

ViewImage-aspx-(1).jpg

Krajské operační a informační středisko k události vyslalo profesionální hasiče z Hořovic a Příbrami a také jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Jince a Ohrazenice. Po příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že požár zcela zasáhl dřevěnou kůlnu, která byla v těsné blízkosti rodinného domu.

Požár se hasičům v dýchací technice podařilo lokalizovat v 10,15 hodin a pak se zaměřili na rozebírání konstrukce, vynášení zasaženého materiálu, vyhledávání skrytých ohnisek a jejich dohašování.

w-(1).jpg

Závěrečnou likvidaci ohlásil velitel zásahu operačnímu středisku po odvětrání celého prostoru v 10,49 hodin. Poté začaly jednotky s balením a postupně odjížděly na své základny.

Přímé škody vyčíslil vyšetřovatel na 700 tisíc korun, neboť kromě vlastní kůlny a uskladněných věcí byl žárem částečně poškozen i rekonstruovaný dům – a to nejen fasáda, ale také plastová okna a část střechy.

Rychlým zásahem však hasiči uchránili majetek za tři a půl milionu korun. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při manipulaci se žhavým popelem, na což by si lidé měli dávat velký pozor, neboť uvnitř zdánlivě chladnoucího popela jsou stále vysoké teploty. Celá událost se obešla bez zranění.

por. Ing. Ladislav Holomčík, tiskový odbor HZS Středočeského kraje

Foto:HZS Středočeského kraje