Nehoda čtyř kamionů zastavila provoz na dálnici D5 u Rudné

05.11.2018
Nehoda čtyř kamionů zastavila provoz na dálnici D5 u Rudné
kamion3.jpg
Střet čtyř nákladních vozidel na 6. kilometru dálnice D5 ve směru z Prahy do Plzně byl středočeským hasičům nahlášen v pondělí 5. listopadu půl hodiny před polednem.

ViewImage-(7).jpg

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Beroun, dobrovolní hasiči z obce Rudná a současně byla vyžádána mezikrajská spolupráce u HZS hlavního města Prahy, který k nehodě vyslal jednotku ze stanice HS-7 Smíchov.

ViewImage.jpg

Velitel zásahu po příjezdu na místo zjistil náraz kamionu přepravujícího osobní automobily do druhého, který vezl nábytek. Zároveň byly poškozeny další dva kamiony převážející spreje a osobní auta. Při nehodě byli zraněni tři lidé, které si převzali do péče zdravotničtí záchranáři.

ViewImage-(1).jpg

Hasiči zajistili vozidla proti vzniku požáru a zlikvidovali únik provozních kapalin. Po hodinovém zásahu bylo místo předáno Policii ČR a jednotky se vrátily na své základny.

ViewImage-(6).jpg

Před odtažením havarovaných vozidel bylo nutné jejich náklad přeložit, což se protáhlo do odpoledních hodin. Nehoda tak způsobila velké dopravní komplikace, neboť odklon mezi křižovatkami Rudná a Loděnice vedl po staré silnici, která kapacitně nevyhovuje silnému provozu na plzeňské dálnici.

Jaroslav Gabriel, tiskový mluvčí - HZS Středočeského kraje
Foto: HZS Středočeského kraje