Nehoda kamionů zablokovala vjezd do Prahy po brněnské dálnici

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

21.05.2021 | D1/ Středočeský kraj
Nehoda kamionů zablokovala vjezd do Prahy po brněnské dálnici

Ve čtvrtek 20. května ve čtvrt na tři odpoledne přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o dopravní nehodě na kilometru 5,5 brněnské dálnice D1 ve směru do Prahy.

Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotku z Říčan, zároveň byli o spolupráci požádáni pražští hasiči ze stanice Chodov a hasiči podniku Správa železnic Praha. Po příjezdu na místo bylo průzkumem potvrzeno, že došlo ke střetu dvou nákladních automobilů a v jednom z nich zůstala zaklíněna osoba. Hasiči ihned začali s poměrně náročným vyprošťováním, protože vozy byly do sebe značně zaklesnuty. K samotnému vyproštění bylo potřeba použít vyprošťovací automobil a kombinaci tří rozpěrných válců.

Po vyproštění a předání osoby zdravotnické záchranné službě, která pacienta transportovala do nemocnice letecky, zasypali hasiči uniklé provozní kapaliny a odpojili u vozidel autobaterie. Dálnice ve směru do Prahy byla déle než dvě hodiny uzavřena pro veškerý provoz, který se následně podařilo obnovit alespoň jedním jízdním pruhem.

K zajištění dalšího výjezdu byla stanice HZS Říčany zálohována dobrovolnou jednotkou Mnichovice, která držela pohotovost na své zbrojnici.

Zdroj: por. Ing. Tereza Fliegerová
HZS Středočeského kraje