Noční požár dodávky v Brandýse nad Labem

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

Noční požár dodávky v Brandýse nad Labem
V noci na čtvrtek 14. září  2017, krátce po jedné hodině byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje ohlášen rozvinutý požár dodávkového automobilu v Neratovické ulici v Brandýse nad Labem.
c.jpg
Operační důstojník k události vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Stará Boleslav s úplně novou CAS 20 Scania, která je po záběhu vozidla vysílána k zásahům u mimořádných událostí teprve 12 dní, a také jednotku dobrovolných hasičů z Brandýsa nad Labem.
cc.jpg
Vozidla byla na místě za šest minut od vyhlášení poplachu. Hasiči v dýchací technice dostali plameny pod kontrolu pomocí jednoho vysokotlakého proudu za čtyři minuty, zcela zlikvidovat požár se jim podařilo za dalších osmnáct minut.
cccc.jpg
Příčinou vzniku požáru byla technická závada. Škody vzniklé požárem byly vyčísleny na 20 tisíc korun, stejnou částkou i uchráněné hodnoty.

cjj.jpg
kpt. Ing. Jaroslav Gabriel