Noční požár na dálnici D11 ve směru na Hradec Králové způsobil vysokou škodu, dálnice byla uzavřena

05.12.2017
V pondělí 4. prosince 2017, krátce před 23. Hodinou, byl na 22. kilometru dálnice D11 ve směru na Hradec Králové nahlášen požár jednoho z osobních automobilů převážených nákladním vozidlem. Na místo vyjelo 6 jednotek hasičů.
 email-seznam-cz5.jpg
Před příjezdem první jednotky bylo na tísňovou linku upřesněno, že na nákladním automobilu s přívěsem hoří již šest vozidel z osmi. Hasiči v dýchací technice nasadili jeden vysokotlaký proud a dva další proudy s těžkou pěnou. Za deset minut byl požár pod kontrolou, následně pokračovali v hasebním zásahu.

email-seznam-cz3.jpg
V jednom z hořících vozidel byly uloženy dvě dvoukilogramové tlakové lahve s propan-butanem, o kterých nevěděl ani řidič soupravy. Vzhledem k poškození přívěsu, velitel zásahu na místo povolal vyprošťovací automobil, který bezpečně přemístil jedno z vozidel, které hrozilo pádem.

email-seznam-cz.jpg
Po nezbytně nutnou dobu byla dálnice ve směru na Hradec Králové uzavřena. Zásah byl po dvou hodinách ukončen předáním místa PČR.

email-seznam-cz6.jpg
Příčinou požáru byla technická závada na elektrické instalaci převáženého vozidla. Požárem vznikla škoda ve výši 1,2 mil. Kč.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel – tiskový odbor HZS Středočeského kraje
Foto:HZS Středočeského kraje