Orkán Sabine zaměstnává hasiče Středočeského kraje

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

10.02.2020 | Středočeský kraj
Orkán Sabine zaměstnává hasiče Středočeského kraje
Od včerejší 22. hodiny do dnešní 6. evidujeme 114 událostí v souvislosti se silným větrem - nejčastěji jde o popadané stromy. Nejhorší je nyní situace na Příbramsku, Berounsku, Kladensku, Rakovnicku a Praze-západ. Vítr bude zesilovat. Buďte opatrní a dodržujte rady, které jsme zveřejňovali. Pamatujte, že největší cenu má lidský život!

6:00 - 7:00 -> Evidujeme 110 nových událostí. Ve 105 případech jde o popadané stromy nebo zajištění uvolněných částí střech nebo pergol. Největší nárůst je na Příbramsku, Benešovsku, Praze-východ a Praze-západ.

7:00 - 8:00 - přibylo 125 událostí v souvislosti s větrem. Celkově evidujeme od včerejší 22. hodiny zhruba 350 událostí. Převažují popadané stromy na pozemní komunikace.

8:00 - 9:00 -> přibylo 60 nových událostí, z toho 57 v souvislosti s větrem. Od včerejší 22. hodiny tak evidujeme zhruba 400 případů. Převažují popadané stromy na pozemní komunikace, zasahovali jsme také u poničené střechy. V Kladně se částečně sesunula střecha na budově. Místo je uzavřené, hasiči budou budovu stabilizovat.

9:00 - 10:00 -> 40 nových událostí v souvislosti se silným větrem.

Zdroj: facebook HZS Středočeského kraje