Pád ultralightu na letišti Příbram

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

22.04.2022 | Příbram/ Středočeský kraj
Pád ultralightu na letišti Příbram

Ve čtvrtek 21. dubna tři minuty po šesté hodině večer přijalo operační a informační středisko středočeských hasičů oznámení o pádu malého letadla na letišti Příbram poblíž obce Dlouhá Lhota.

K místu vyjely profesionální jednotky ze stanic Dobříš a Příbram společně s dobrovolnou jednotkou z Drásova. Ještě než dojely na místo, obdržely upřesňující informace o předpokládaném zranění jednoho ze dvou členů posádky.

Po příjezdu k události a rychlém průzkumu hasiči zjistili, že se v ultralightu nacházely dvě osoby, které utrpěly lehčí poranění. Zároveň se z poškozeného stroje šířil dým. Proto velitel zásahu nařídil provést protipožární opatření a zahašení počínajícího požáru. Společně s hasiči na místo přijela i zdravotnická záchranná služba, která si převzala oba zraněné.

Po kontrole ultralightu velitel zásahu poslal dobrovolnou jednotku z Drásova zpět na zbrojnici a ponechal na místě profesionální hasiče.

Pro případ dalšího výjezdu byla dobříšská profesionální stanice zálohována dobrovolnou jednotkou obce Dobříš, která držela pohotovost na své zbrojnici.

ppor. Ing. Jan Sýkora, DiS.
HZS Středočeského kraje

Zdroj: por. Ing. Tereza Sýkora Fliegerová