Po dopravní nehodě dvou osobních automobilů museli hasiči jednu osobu z vozu vyprostit

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

29.04.2022 | Bezno/ Středočeský kraj

V pátek 29. dubna necelou čtvrthodinu po sedmé hodině ranní přijali středočeští hasiči oznámení o vážné dopravní nehodě na silnici mezi obcemi Bezno a Nemyslovice na Mladoboleslavsku.

Oznamovatel uvedl, že na silnici číslo 16 došlo ke střetu dvou osobních automobilů a v jednom z vozidel zůstala po srážce zaklíněna osoba. Na místo byli okamžitě vyslání profesionální hasiči z Benátek nad Jizerou a Mladé Boleslavi.

Po příjezdu k události potvrdil velitel zásahu, že uvnitř vozidla je zraněná osoba, která se bez pomoci nedokáže dostat ven. K jejímu vyproštění použili hasiči hydraulické vyprošťovací zařízení. Za necelých pět minut byl zraněný předán do péče zdravotnické záchranné službě, která k jeho rychlejšímu transportu do nemocnice povolala vrtulník Letecké záchranné služby. Dvě zraněné osoby z druhého vozidla skončily také v péči zdravotníků.

Jednotky se následně zaměřily na zasypání provozních kapalin, protipožární opatření a pomáhali Policii České republiky se zajištěním místa nehody. Silnice mezi Beznem a Nemyslovicemi byla po celou dobu zásahu uzavřena.

Zdroj: por. Ing. Tereza Sýkora Fliegerová
HZS Středočeského kraje