REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Požár bytového domu v Neratovicích

V neděli krátce po půlnoci 24. dubna přijala tísňová linka středočeských hasičů oznámení o požáru sedmipatrového bytového domu v...

25.04.2022 | Neratovice/ Středočeský kraj
REKLAMA
REKLAMA


V neděli krátce po půlnoci 24. dubna přijala tísňová linka středočeských hasičů oznámení o požáru sedmipatrového bytového domu v Neratovicích na Mělnicku. 

 


Oznamovatel uvedl, že v šestém patře je značně zakouřená chodba a v bytě odkud kouř vychází, nikdo neotvírá. Dále uvedl, že předtím se v bytě nacházely osoby. Proto zde byl předpoklad, že v bytě budou lidé.

K místu okamžitě vyjely profesionální jednotky z Neratovic a Mělníka společně s dobrovolnými jednotkami z Kostelce nad Labem a Neratovic. Zároveň bylo nutné zálohovat stanici Mělník, a tohoto úkolu se zhostila dobrovolná jednotka z Mělníka, která držela pohotovost na své zbrojnici.

Po příjezdu na místo velitel zásahu okamžitě nařídil evakuaci zasaženého šestého a následně i sedmého patra z důvodů značného zakouření. Hasiči násilně vstoupili do bytu, ze kterého kouř vycházel, a zahájili hasební práce jedním proudem C. Současně se snažili zjistit, jestli se v bytě nenachází nějaké osoby.

Po vyklizení horních pater bylo nutné evakuovat obyvatele i ze čtvrtého a pátého patra. Počet osob rychle narůstal a z jejich evidencí velmi pomohla Policie České Republiky.  Celkem bylo nuceno opustit své obydlí 148 osob. Mezitím hasiči zahasili byt, ale vlivem silného zakouření bylo nutné celý prostor nejdříve odvětrat od zplodin hoření. Z tohoto důvodu byla nasazena přetlaková ventilace. Ta urychlila proudění vzduchu v budově a tím i odvětrání chodeb. V zasaženém bytě zatím probíhalo vyhledávání případných osob, ale jedinou obětí požáru byla nakonec kočka, která se schovala pod topení.

Po odvětrání se obyvatelé ze čtvrtého a pátého patra mohli vrátit do svých bytů. Jeden z obyvatelů čtvrtého patra si při evakuaci omylem zabouchl dveře, a tak mu hasič pomohli pomocí speciálního nářadí otevřít byt bez poškození zámku a dveří.

Aby byly eliminovány škody po uhašení požáru, použili hasiči k odsátí přebytečné vody průmyslový vysavač, kterým vysáli hasební vodu v poškozeném bytě a následně v bytě v pátém patře, kam část vody již stihla protéct.

Ve tři čtvrtě na dvě ráno byla nahlášena likvidace události, přesto se z důvodů vyšetřování na místě hasiči zdrželi až do ranních hodin. Při požáru nebyl nikdo zraněn a předběžná škoda byla stanovena na 300 000 Kč. Příčina požáru je doposud v šetření.

ppor. Ing. Jan Sýkora, Dis.
HZS Středočeského kraje

Zdroj: HZS Středočeského kraje

REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
07.02.2026 Opilý řidič na dálnici skončil v cele a před soudem Dálniční policisté zastavili řidiče s více než jedním promile alkoholu. Cizinec skončil v cele a následující den stanul před soudem. Zobrazit článek
Z regionu
07.02.2026 Řidič pod vlivem alkoholu havaroval a ohrozil sebe i okolí Řidič osobního vozu pod vlivem alkoholu ztratil kontrolu nad vozidlem, narazil do betonové zídky a převrátil se na bok. Byl lehce zraněn a převezen do nemocnice. Zobrazit článek
Z regionu
07.02.2026 Malá hrdinka zachránila svou babičku při dopravní nehodě Osmiletá dívka poblíž Bílova zachránila babičku při dopravní nehodě. Sama vylezla z havarovaného vozu a zastavila okolo jedoucí auto, aby zajistila pomoc. Zobrazit článek
Z regionu
07.02.2026 Dopravní nehoda s nákladním vozem zablokovala silnici, hasiči zasahovali na místě Nehoda nákladního vozu převážejícího bagr zastavila provoz na silnici č. 385. Hasiči zajistili uniklé provozní kapaliny a pomáhali při odstraňování následků. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru