Požár chaty u Sázavy způsobil milionovou škodu

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Požár chaty u Sázavy způsobil milionovou škodu

Požár chaty u řeky Sázavy v obci Hradové Střimelice v okrese Praha – východ byl ohlášen v pondělí 10. září 2018 před 13. hodinou. Na místo vyjely profesionální hasiči ze stanic Říčany a Benešov a dobrovolní hasiči z obcí Ondřejov, Sázava, Stříbrná Skalice a Turkovice.

IMG-20180910-WA0002.jpg

hasic-65.pngPožár byl hašen pomocí tří vodních proudů. Současně probíhalo rozebírání části chaty a kontrola šíření požáru pomocí termokamery. Z nedaleké řeky bylo zajištěno doplňování hasební vody.  Za dvě hodiny měli hasiči požár pod kontrolou. Místní jednotka zajistí dohled nad místem požáru.

Pozar-chaty-Skalice.jpg

Příčina požáru zůstává v šetření, škoda na nemovitosti bude vyšší něž 1 milion korun.
Zálohu stanice Říčany, pro případ vzniku další mimořádné události, zajistila jednotka SDH obce Mnichovice.

Jaroslav Gabriel, tiskový mluvčí - HZS Středočeského kraje
Foto: HZS Středočeského kraje