REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Požár chaty v Černošicích nepřežila jedna osoba

Nejdříve dorazila místní dobrovolná jednotka, která zvládla dojezd za sedm minut od vyhlášení poplachu. V té době už byla chata...

27.10.2019 | Černošice/ Středočeský kraj
REKLAMA
REKLAMA

V sobotu 26. října dvanáct minut před desátou hodinou přijala operátorka tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámení o požáru chaty v rekreační oblasti obce Černošice v okrese Praha-západ. 

Podle poplachového plánu operační důstojník k události vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Řevnice a jednotky sboru dobrovolných hasičů Černošice-Mokropsy a Dobřichovice. V rámci mezikrajské výpomoci byla o pomoc požádána také jednotka HZS hl. města Prahy, která na místo poslala hasiče ze stanice HS-8 Radotín.

Nejdříve dorazila místní dobrovolná jednotka, která zvládla dojezd za sedm minut od vyhlášení poplachu. V té době už byla chata požárem zcela zasažena a podle přítomných svědků se uvnitř nacházela jedna osoba.

Hasiči pomocí dopravního vedení s rozdělovačem a připojenými třemi C proudy započali ihned s hasebními pracemi. Během hašení byly z chaty vyneseny tři dvoukilové a tři desetikilové propanbutanové láhve, které hasiči museli začít ochlazovat. Při dalším průzkumu rozlehlé soustavy objektů a přístavků bylo nalezeno tělo uživatele chaty, který nejevil známky života, což následně i potvrdil lékař zdravotnické záchranné služby.

Hasičům se podařilo požár lokalizovat přibližně hodinu od ohlášení. Následovalo vyhledávání skrytých ohnisek pomocí termokamery a jejich postupné dohašování. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu krátce po půl druhé odpoledne. Kontrolu požářiště zajistila až do večerních hodin místní dobrovolná jednotka Černošice-Mokropsy.

Posádka zdravotnické záchranné služby ošetřila majitelku chaty, která se nadýchala zplodin hoření. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 700 tisíc korun. Příčina jeho vzniku je předmětem dalšího vyšetřování, jednou z možných verzí je technická závada na infrazářiči.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK

HZS Středočeského kraje
 

REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
22.06.2026 Skočil z vodního šlapadla a už se nevynořil. Tragédie u přehrady připomíná rizika letní sezóny Slunečné počasí a chvíle odpočinku u vody se během několika okamžiků změnily v tragédii. Muž po skoku do vody zmizel pod hladinou a už se nevrátil. Zobrazit článek
Z regionu
22.06.2026 Na dovolené bojovali o lidský život. Policisté neváhali ani v době volna Místo odpočinku u bazénu náhlý boj o život. Dva policisté si během dovolené v zahraničí všimli dramatické situace a okamžitě začali pomáhat. Zobrazit článek
Z regionu
22.06.2026 Při odbočování došlo k osudové chybě. Střet s motocyklem skončil tragédií Večerní dopravní nehoda zaměstnala všechny složky integrovaného záchranného systému. Po střetu osobního automobilu a motocyklu už jednomu z účastníků nebylo pomoci. Zobrazit článek
Z regionu
22.06.2026 Srdce se zastavilo během výletu. O život ženy bojovali záchranáři v horském terénu Běžný výlet do hor se během několika okamžiků proměnil v boj o život. Ženě se náhle zastavilo srdce a o jejím osudu rozhodovaly minuty. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru