Požár haly si vyžádal vážný úraz hasiče

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

14.02.2017
Požár haly si vyžádal vážný úraz hasiče
Rozsáhlý požár v obci Zvole na Praze – západ , který vypukl v noci po půlnoci v úterý 14.2. 2017 v průmyslovém areálu  tamější lakovny, si vyžádal dvě zranění. Z toho jeden zasahující hasič utrpěl velmi vážný úraz. Hoří hala s částí kovovýroby a s truhlárnou. Hasiči se snaží zabránit rozšíření ohně do okolí – především na nedalekou kancelářskou budovu – a zajišťují obranné hašení kotelny.
K ohni se sjely tři desítky jednotek. Na pomoc vyjely mimo jiné  početné profesionální jednotky  z Prahy  z Chodova, Strašnice, Krče, Smíchova, Radotína a Modřan. Na pomoc  vyjel i dobrovolný sbor hasičů z Dolních Měcholup
Pro velké nasazení hasičských sborů zůstala proto neprůjezdná Jílovská ulice a řidiči musí využívat objízdné trasy. Jiná omezení v okolí neplatí, a to ani kvůli dýmu.
Zásah v dýchací technice je náročný. Zkomplikoval ho i fakt, že uvnitř hořící haly se nacházely tlakové láhve z nichž některé explodovaly. S plameny se hasiči snaží uhasit na zemi i za pomoci výškové techniky.

Požár v tuto chvíli / 14.2.- 9.59 hodin/  stále není lokalizován, do objektu se nedá vstoupit. Na místo má každým okamžikem přijet statik, aby posoudil stav budovy

Holomčík Ladislav
HZS Středočeský kraj