Požár kamionu na dálnici u Berouna

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

10.11.2022 | D5/ Středočeský kraj
Požár kamionu na dálnici u Berouna

10. listopadu 2022, 13.16 h, dálnice D5 km 17,5 (Beroun)

Škodu za 800 tisíc korun způsobil požár kamionu po technické závadě tahače na plzeňské dálnici na průjezdu kolem Berouna ve směru z Prahy do Rozvadova. K události byly vyslány jednotky HZS Beroun a SDH Králův Dvůr a Rudná.

Při příjezdu prvních hasičů byla požárem zcela zasažena kabina tahače. Na zdolání plamenů nasadili hasiči v dýchací technice dva vysokotlaké proudy, které následně doplnili pěnotvorným zařízením PRO/pak. Požár se podařilo lokalizovat po 25 minutách od ohlášení události.

Dobrovolná jednotka Králův Dvůr odjela zálohovat berounskou stanici. Hasiči pak po dohodě s celníky otevřeli naložený velký lodní kontejner, aby zkontrolovali, zda nebyly vysokým žárem přes čelní železnou stěnu poškozeny převážené součástky do automobilů.

Dálnice byla v uvedeném směru uzavřena, v 14.15 h policie obnovila provoz v levém jízdním pruhu.

Závěrečnou likvidaci ohlásil velitel zásahu v půl čtvrté.

Včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit hodnoty, které vyšetřovatel HZS vyčíslil na tři a půl milionu korun.

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK
HZS Středočeského kraje