Požár lesa od nedopalku cigarety

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

18.07.2023 | Lhotka/ Středočeský kraj
Požár lesa od nedopalku cigarety

17. července 2023, 16.28 hodin, Lhotka (Beroun)

Profesionální jednotky z centrální hasičské stanice Beroun a z hasičské stanice Hořovice byly vyslány společně s jednotkami SDH Hostomice, Komárov, Lhotka u Lochovic, Lochovice a Osov k požáru lesa navazujícímu na jihozápadní okraj obce Lhotka nedaleko Hořovic.

mapa.jpg

Po příjezdu prvních hasičů bylo upřesněno, že jde o požár převážně mladšího borového porostu na ploše cca 80x40 metrů. Kromě šesti cisteren měl velitel zásahu k dispozici i dvě čtyřkolky – z berounské stanice a od dobrovolných hasičů ze Lhotky.

Jednotky požár lokalizovaly za pomoci pěti D proudů v 17.15 hodin, v 18.42 hodin byla operačnímu středisku ohlášena likvidace. Hasební voda byla dovážena kyvadlově z čerpacího stanoviště, které bylo zřízeno na koupališti v obci Radouš.

Kolem 21. hodiny byla na kontrole místní dobrovolná jednotka, která našla a prolila jedno velmi malé ohnisko o průměru půl metru. Další kontrola požářiště proběhne v úterý ráno kolem sedmé hodiny.

Podle územně příslušného vyšetřovatele HZS Středočeského kraje byl příčinou vzniku požáru nejspíše odhozený nedopalek cigarety.

Rychlým zásahem se podařilo uchránit hodnoty za půl milionu korun. Celá událost se obešla bez zranění.

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK
mediální poradce