Požár kamionu který ráno uzavřel dálnici D1 je zlikvidován,provoz na dálnici je však kvůli úklidu zastaven

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

16.08.2017
Rozvinutý požár nákladního automobilu na dálnici D1, 36. kilometr ve směru na Prahu byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje nahlášen ve středu 16. srpna 2017 v 07:07 hod. Na místo byly ihned vyslány 4 jednotky hasičů – profesionální ze stanic Benešov a Vlašim a dobrovolní z obcí Trhový Štěpánov a Divišov.
Při příjezdu na místo hořel celý kamion, v průběhu požáru došlo rozsypání převážených melounů na dálnici a k netěsnosti na palivové nádrži. Hořící nafta zasáhla i do směru na Brno, neunikla však mimo dálniční těleso. Během pěti minut od příjezdu první cisterny hasiči dostali požár pod kontrolu pomocí dvou proudů C52 a jednoho vysokotlakého.
MAPA.jpeg
V dopoledních hodinách docházelo k odstraňování následků nehody, proto byly na místě ponechány 2 jednotky hasičů. Následně proběhne odtažení tahače s návěsem a úklid komunikace.
GZQ0v2DdKj2C4EQv3RV0ZWoFbP1SZq-NiDjd4t62Qamx-0dlqbLQvfyzxjUIP9LBJcveTRM.jpeg
Naneštěstí požár vzniknul v jednom z rekonstruovaných úseků, kde je doprava v obou směrech převedena do levého dálničního pásu (původně jen směr na Prahu). Dálnice proto musela být po dobu zásahu uzavřena v obou směrech. Již v průběhu hasebních prací zaměstnanci střediska správy a údržby dálnic rozebírali mobilní svodidla tak, aby po dohašení v 8:56 hod. mohl být provoz obnoven alespoň kyvadlově. Událost způsobila výrazné dopravní omezení, které si vyžádalo mnohakilometrové kolony v obou směrech. Policie odkláněla dopravu na 56. kilometru ve směru do Prahy a na 34., případně 29. kilometru ve směru na Brno.
 hl.jpeg
Před příjezdem prvních jednotek si operační střediska hasičů a policie vyměňovala aktuální informace prostřednictvím relativně nových technologií. Ty byly zavedeny na konci roku 2015:

Také díky tomu mohli hasiči bezpečně najet k místu v protisměru a zahájit tak zásah dříve.

Zmíněný projekt i přes náročné uvádění do praxe letos získal ocenění Český zavináč“:

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel – tiskový odbor HZS Středočeského kraje
Foto:HZS Středočeského kraje