Požár maďarského kamionu uzavřel dálnici D1

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

16.08.2017
Požár maďarského kamionu uzavřel dálnici D1
Středočeští hasiči právě teď 16.srpna 2017, zasahují na dálnici D1 na 36. kilometru směr Praha u požáru nákladního automobilu převážejícího melouny. Už při nahlášení události na tísňovou linku bylo vozidlo z větší části zasaženo požárem. Na místo vyjely 4 jednotky hasičů s pěti vozidly a vyšetřovatel příčin požárů.
Při příjezdu na místo hořel celý kamion, v průběhu požáru došlo rozsypání nákladu na dálnici a k netěsnosti na palivové nádrži. Hořící nafta zasáhla i do směru na Brno.
Během pěti minut hasiči dostali požár pod kontrolu, v 8:00 hod. probíhá dohašování. Dálnice je na nezbytně nutnou dobu uzavřena v obou směrech. Ve směru na Prahu si její zprůjezdnění vyžádá několik hodin práce. V tento okamžik není zřejmé, zda v důsledku požáru nedošlo k poškození povrchu dálnice. Hasiči na místě spolupracují se správou a údržbou dálnic a Policií  ČR.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel – tiskový odbor HZS Středočeského kraje
Foto:HZS Středočeského kraje