Požár nákladního automobilu způsobil milionovou škodu

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

23.06.2022 | Předboř/ Středočeský kraj
Požár nákladního automobilu způsobil milionovou škodu

Ve čtvrtek 23. června v 6:38 přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o požáru nákladního automobilu na silnici mezi obcemi Předboř a Kašovice v okrese Praha-východ.

Jelikož oznamovatel uvedl, že z vozidla šlehají vysoké plameny, vyslal operační důstojník na místo profesionální hasiče z Říčan spolu s dobrovolnými hasiči obcí Svojšovice a Velké Popovice. První jednotky už cestou k zásahu uváděly, že vidí velký dým nad určeným místem.

Po příjezdu k události bylo velitelem zásahu potvrzeno, že požár zasáhl celý automobil a obě osoby, které ve vozidle cestovaly, jsou v bezpečí mimo něj. Hasiči v dýchací technice nasadili k likvidaci požáru dva vodní proudy a následně pěnu.

Po úspěšné lokalizaci, která byla deset minut po sedmé hodině ranní, hasiči vozidlo zkontrolovali termokamerou, následně nahlásili likvidaci a po sbalení materiálu se vrátili zpět na své základny.

Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun. Příčinou požáru je technická závada.

Zdroj: por. Ing. Tereza Sýkora Fliegerová
HZS Středočeského kraje