Požár rodinného domu na Nymbursku likvidovali hasiči ze dvou krajů

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

Požár rodinného domu na Nymbursku likvidovali hasiči ze dvou krajů
pozarW.png
Ve středu 24. října 2018 ve 13 hodin přijala linka tísňového volání HZS Středočeského kraje informaci o požár udírny a části přístřešku rodinného domu ve Střihově, který leží v katastru obce Sloveč v okrese Nymburk.

ViewImage-(6).jpg

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanic Nymburk a Poděbrady a jednotku sboru hasic-aut.jpgdobrovolných hasičů obce Sloveč. Po vyslání těchto jednotek přijalo operační středisko několik dalších telefonátů s tím, že se požár rozšiřuje i na rodinný dům. Proto byl v rámci mezikrajské výpomoci vyžádán výjezd také jednotky HZS Královéhradeckého kraje ze stanice Nový Bydžov a dobrovolné jednotky z Chlumce nad Cidlinou.

ViewImage-(7).jpg

I když první jednotka byla na místě události už za osm minut od ohlášení, tak se požár vlivem silného větru hasicR5.jpgrychle šířil a stačil zasáhnout už i střechu domu. Velitel zásahu proto vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu. Na místo tak postupně vyjely ještě jednotky sboru dobrovolných hasičů Městec Králové, Kněžice a Chroustov. Ze sousedního kraje na pomoc vyrazila dobrovolná jednotka obce Hlušice.

ss-(1).jpg

Hasičům se podařilo dostat požár pod kontrolu pomocí dvou vysokotlakých a jednoho C proudu. Při hasebních plyn-lahve.jpgpracích byla z domu vynesena propanbutanová láhev. Krátce před půl třetí byla velitelem zásahu ohlášena lokalizace požáru. Následovalo vyhledávání skrytých ohnisek pomocí termokamery a jejich dohašování. Hasiči zásah ukončili okolo půl čtvrté, na místě byla ponechána pouze jednotka Sloveč na dohlídku.

kk-(1).jpg

penize1.pngŠkoda vzniklá požárem byla vyčíslena na jeden milion korun, hasičům se podařilo uchránit majek za dva a půl milionu. Příčinou vzniku požáru bylo zalétnutí jisker z udírny vlivem silného větru.

nprap. Petr Svoboda, oddělení IZS
Tiskový odbor :HZS Středočeského kraje