Požár rodinného domu v Chvatěrubech způsobil škodu za milion korun

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

Požár rodinného domu v Chvatěrubech způsobil škodu za milion korun
pozar-ohen3.png
Ve čtvrtek 7. března 2019 krátce před sedmou hodinou vyjeli hasiči ze stanice Kralupy nad Vltavou s kolegy z Hasičské záchranné služby SŽDC Kralupy nad Vltavou k nahlášenému požáru střechy rodinného domu v obci Chvatěruby.

ViewImage-(6).jpg

Při prvotním nahlášení bylo oznámeno, že kouř vychází ze střechy přízemní budovy, v které se nikdo nenachází. Za necelých deset minut byla na místě první jednotka, která potvrdila, že jde o požár v obytném půdním prostoru rodinného domu o půdorysu 6x5 metrů. Terén byl velmi těžko přístupný a zásah pomoci jednoho C proudu probíhal kvůli silnému zakouření v dýchací technice. Hasiči museli nejprve rozebrat střešní krytinu, protože požárem byly zasaženy krovy.

ViewImage-(8).jpg  ViewImage-(7).jpg

Ve čtvrt na osm ohlásil velitel zásahu lokalizaci a dále pokračovalo rozebírání střešní konstrukce a dohašování skrytých ohnisek. V devět hodin byla konstrukce střechy zkontrolována termokamerou a byla objevena ještě dvě malá ohniska, která byla nutno dohasit. Ve čtvrt na deset byla ohlášena likvidace požáru a majiteli byl nařízen dohled po dobu dvanácti hodin. Následně se obě jednotky vrátily na své základny.

ViewImage-(2).jpg

Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun. Příčinou vzniku požáru byla nevhodná konstrukce komínového tělesa.

Zdroj.
por. Bc. Tereza Fliegerová - tisková mluvčí HZS Středočeského kraj