Požár rodinného domu v Davli se škodou za milion korun

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

22.04.2023 | Davle/ Středočeský kraj
Požár rodinného domu v Davli se škodou za milion korun

V pátek 21. dubna v 12.51 hodin přijala tísňová linka středočeských hasičů oznámení o požáru střechy rodinného domu v Davli, konkrétně v části obce Sloup.

Operační důstojník k požáru vyslal profesionální jednotky ze stanic Jílové a Řevnice a dobrovolné jednotky obcí Davle, Hradištko, Jílové u Prahy a Štěchovice. V rámci mezikrajské výpomoci si vyžádal také jednotku z pražské stanice Radotín, která vyjela s automobilovým žebříkem a cisternou.

Průzkumem na místě byl potvrzen požár podkrovní části domu. Zásahem v dýchací technice a pomocí dvou vodních proudů se podařilo v 14.21 hodin dostat požár pod kontrolu. Následovalo rozebírání stropního podhledu, kontrola termokamerou a vyklízení půdních prostor. Tyto činnosti postupně vedly k likvidaci požáru, která byla ohlášena pár minut po třetí hodině odpolední. Pražští hasiči na místě působili jako záloha. Když se potvrdilo, že nebude potřeba výšková technika, vrátili se zpět na svou základnu.

Místo události bylo předáno spolumajiteli se zákazem používání elektrické energie do doby, než bude provedena revize odborně způsobilou osobou. Do 18.00 hodin bude nad požářištěm dohlížet místní dobrovolná jednotka Davle.

Škody způsobené požárem byly vyčísleny na jeden milion korun. Hasebním zásahem se podařilo uchránit hodnoty v částce pět milionů korun. Příčinou vzniku požáru byla podle vyšetřovatele HZS Středočeského kraje technická závada nabíječky dětské hračky. Ke zranění nedošlo.

kpt. Ing. Tomáš Bakalář
HZS Středočeského kraje