Požár rodinného domu v Třebichovicích

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

19.06.2023 | Třebichovice/ Středočeský kraj
Požár rodinného domu v Třebichovicích

V neděli 18. června osmnáct minut před desátou hodinou večer přijali středočeští hasiči oznámení o požáru rodinného domu v obci Třebichovice na Kladensku.

Na místo vyjely profesionální jednotky v prvním stupni poplachu ze stanic Kladno a Slaný společně s dobrovolnými jednotkami obcí Pchery a Smečno.

Již při výjezdu prvních jednotek na místo požáru panovala nejistota ohledně osob uvnitř. Ohlášení se v tomto případě rozcházelo a nebylo tak jasné, zda se uvnitř objektu někdo nachází a o jaký rozsah požáru jde. Po příjezdu k události bylo zjištěno, že je požárem zcela zasažena podkrovní místnost. Velitel zásahu okamžitě nařídil průzkum vnitřkem budovy se zavodněným proudem. Netrvalo dlouho a průzkumná skupina oznámila nález osoby uvnitř hořící místnosti. Okamžitě osobu odnesla před dům a zahájila resuscitaci.

Resuscitace pokračovala i po příjezdu zdravotnické záchranné služby, ale nakonec byla ukončena. Na místě se nacházely ještě další dvě osoby. Obě byly předány zdravotnické záchranné službě k vyšetření. Jedna z nich byla následně odvezena do nemocnice. Druhá byla ponechána na místě. Během snahy o záchranu života a ošetřování našli a odvedli hasiči z hořící budovy psa, který byl předán majiteli objektu.

Požár se podařilo lokalizovat v jedné podkrovní místnosti, jejíž vybavení však bylo zcela zničeno. Zbytek domu se podařilo uchránit. Lokalizace byla nahlášena necelou hodinu po ohlášení události tedy ve 22:41.

Následné rozebírání konstrukcí a vyhledávání skrytých ohnisek požáru trvalo dalších několik hodin. Likvidace události tak mohla být nahlášena až po tři čtvrtě na jednu. Velitel zásahu nařídil majiteli osmihodinovou dohlídku. Během celého zásahu zálohovala slánské hasiče jednotka dobrovolných hasičů obce Zlonice.

Následkem požáru zemřela jedna osoba, jedna byla převezena do nemocnice k dalšímu ošetření a jedna osoba byla ponechána na místě. Požár způsobil škodu 300 000 korun, uchráněná hodnota činila 1 000 000 korun. Příčinou vzniku požáru bylo stanoveno neprokázané zavinění.

ppor. Ing. Jan Sýkora, DiS.
HZS Středočeského kraje

Zdroj: HZS Středočeského kraje