Požár rodinného domu způsobil škodu jeden a půl milionu korun

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

17.05.2022 | Hlubočinka/ Středočeský kraj
Požár rodinného domu způsobil škodu jeden a půl milionu korun

V pondělí 16. května před půl pátou odpoledne přijali středočeští hasiči oznámení o požáru střechy rodinného domu v části obce Sulice Hlubočinka v okrese Praha-východ.

Oznamovatel uvedl, že kromě střechy zasáhl požár také terasu a část domu. Operační důstojník proto k místu vyslal profesionální hasiče z Říčan spolu s dobrovolnými hasiči obcí Dolní Jirčany a Modletice, Sulice-Nechánice, Těptín, Velké Popovice a Vestec.

První jednotky, které dojely k události, potvrdily, že jde o požár střechy. K jeho likvidaci ihned nasadily dva vodní proudy a začaly rozebírat střešní konstrukci. Velitel zásahu zároveň nechal zvýšit poplachový stupeň na druhý a povolal další posily. K požáru byli vysláni dobrovolní hasiči z Jílového u Prahy a Osnice.

Deset minut před 18. hodinou se podařilo dostat požár pod kontrolu a mohla být nahlášena jeho lokalizace. Zároveň se některé jednotky mohly vrátit na své základy. Hasiči dále rozebírali zasaženou střešní konstrukci, vyhledávali a dohašovali skrytá ohniska. Za další necelou hodinu se podařilo požár úplně zlikvidovat. Místo bylo následně předáno majiteli objektu, kterému byla nařízena dohlídka do úterní osmé hodiny ranní.

Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden a půl milionu korun. Hasiči svým včasným zásahem uchránili hodnoty ve výši dalších dvou milionů. Příčina požáru je v šetření. Dobrovolná jednotka Mnichovice držela pro případ dalšího výjezdu pohotovost na vlastní zbrojnici.

ppor. Ing. Jan Sýkora, DiS.
HZS Středočeského kraje

Zdroj: por. Ing. Tereza Sýkora Fliegerová