Požár skládky Veltrusy

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

21.02.2022 | Veltrusy/ Středočeský kraj
Požár skládky Veltrusy

20. února 2022, 19.59, Veltrusy (Mělník)

Požár suché trávy, křoví a náletových dřevin ve stráni v prostoru skládky v lokalitě Na Zájezdě ve Veltrusech vyjeli likvidovat profesionální hasiči z Kralup nad Vltavou společně s místní veltruskou dobrovolnou jednotkou. Vlivem silného větru se plameny rychle rozšířily na plochu cca 100x40 metrů a blížily se k přilehlé zahrádkářské kolonii. Proto nechal velitel zásahu povolat posily, zároveň byl vyhlášen druhý poplachový stupeň. Operační středisko vyslalo na pomoc jednotky podniků AERO Vodochody AEROSPACE a Správa železnic Kralupy nad Vltavou a jednotky SDH obcí Kralupy nad Vltavou, Nelahozeves, Úžice a Vojkovice. Celkem se k požáru, který byl ve 20.48 hodin lokalizován a ve 21.25 hodin zlikvidován, sjelo devět cisteren. Událost se obešla bez zranění a přímých škod na majetku.

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK
HZS Středočeského kraje