Požár starého sila v Českém Brodu

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

29.09.2022 | Český Brod/ Středočeský kraj
Požár starého sila v Českém Brodu

29. září 2022, 4.30 h, Český Brod (Kolín)

Profesionální hasiči z Českého Brodu, Nymburka a Říčan spolu s jednotkami sboru dobrovolných hasičů obcí Břežany II., Kounice, Kostelec nad Černými lesy, Pečky, Poříčany, Rostoklaty, Škvorec a Úvaly byli v rámci druhého poplachového stupně vysláni k požáru starého sila poblíž českobrodského vlakového nádraží. Při příjezdu prvních jednotek byl dvoupatrový objekt o přibližném půdorysu 20x15 metrů už požárem zasažen v plném rozsahu. Kvůli propadlé střešní konstrukci a stropům byl zásah veden z vnější strany budovy. Na zdolání plamenů nasadili hasiči několik vodních proudů i za použití výškové techniky. Pro zajištění dostatku hasební vody nechal velitel zásahu zřídit v nedalekých Liblicích dvě čerpací stanoviště u nadzemních hydrantů, odkud byla voda dovážena kyvadlově cisternami. Na místo se dostavil starosta Českého Brodu, který pro zasahující hasiče zajistil ochranné nápoje. Požár se podařilo lokalizovat ve čtvrt na šest, poté začala postupná redukce jednotek. Krátce před osmou hodinou ranní byla operačnímu středisku ohlášena likvidace, po které se na základny vrátily zbylé jednotky. K předání objektu majiteli (město Český Brod) dojde po závěrečné kontrole kolem 16. hodiny. Do té doby zajistí dohlídku městská policie pomocí kamerového systému. Na objasnění příčiny vzniku požáru spolupracuje hasičský vyšetřovatel s kriminální policií. Přímé škody byly vyčísleny na 200 tisíc korun, uchráněné hodnoty částkou 300 tisíc. Celá událost se obešla bez zranění.

Zdroj: Ing. Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje