Požár střechy domu v Berouně

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

17.12.2020 | Beroun/ Středočeský kraj
Požár střechy domu v Berouně

Ve středu 16. prosince dvacet minut před polednem přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje oznámení o požáru v podhledu v rodinném domě v berounské části Zavadilka.

Operační důstojník na místo vyslal profesionální jednotku z Berouna včetně výškové techniky. Po provedeném průzkumu hasiči zjistili, že oheň zachvátil podkroví domu. Jednotce se velmi rychle podařilo dostat požár pod kontrolu. K jeho uhašení použila vysokotlaký a dva D vodní proudy a také hasicí hřeby.

Krátce po 12. hodině nahlásil velitel zásahu lokalizaci, poté hasiči museli rozebrat část střešní konstrukce, aby dohledali a dohasili všechna skrytá ohniska. Po jedné hodině odpoledne byl oheň zcela zlikvidován a místo předáno majiteli.

Škoda byla vyčíslena na 200 000 korun, příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci.

por. Ing. Tereza Fliegerová
HZS Středočeského kraje