Požár střechy rodinného domu v Průhonicích likvidovaly čtyři jednotky VIDEO

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

Požár střechy rodinného domu v Průhonicích likvidovaly čtyři jednotky VIDEO

V úterý 15. května 2018 jedenáct minut před jedenáctou hodinou přijala tísňová linka středočeských hasičů informaci o požáru rodinného domu v Průhonicích v okrese Praha-západ.

ViewImage.png

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče z Říčan a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Průhonice a Říčany. V rámci mezikrajské výpomoci vyjela také jednotka HZS hlavního města Prahy ze stanice Chodov.

ViewImage-(10).jpg
Průzkum odhalil požár střechy, na který byly nasazeny dva vodní proudy. Ohnisko požáru bylo skryté ve střešní konstrukci, kterou museli hasiči částečně rozebrat i za pomoci řetězových motorových pil. Požár se podařilo lokalizovat jedenáct minut po poledni. Krátce před třináctou hodinou pak byl objekt předán majitelce s nařízeným dohledem, o který se postarala místní průhonická jednotka.

ViewImage-(16).jpg
Podle vyšetřovatele vznikla požárem škoda ve výši 200 tisíc korun, včasným zásahem a nasazením potřebného počtu sil hasiči uchránili majetek v hodnotě dvou milionů. Příčinou vzniku požáru byla nevhodná konstrukce komínového tělesa.

por. Ing. Ladislav Holomčík,  tiskový odbor HZS Středočeského kraje
Foto:HZS Středočeského kraje