Požár v bytovce pod přehradou Orlík s milionovou škodou

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

09.05.2017
Požár v bytovce pod přehradou Orlík s milionovou škodou

Zřejmě při přípravě sobotního oběda 6. května vznikl v bytovém domě v obci Přední Chlum na Příbramsku požár, který byl na operační středisko HZS Středočeského kraje ohlášen těsně po půl dvanácté.

ViewImage-aspx.jpg

K události pod hrází Orlické přehrady byli vysláni profesionální hasiči z Příbrami a Sedlčan, kterým vyjely na pomoc jednotky SDH obcí Krásná Hora nad Vltavou, Solenice a Bohostice.

Při příjezdu první jednotky na místo se hustý dým valil z oken v prvním patře, kde byla požárem zasažena kuchyň. Uvnitř bytu se nikdo nenacházel, všechny osoby byly venku před objektem. Hasiči v dýchací technice plameny lokalizovali za necelou čtvrthodinu. Pak se zaměřili na vyhledávání skrytých ohnisek a jejich dohašování. Následně celý byt vyvětrali a začali vynášet ohořelé věci. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 12.53 hodin.
l.jpg

Přímé škody vyčíslil vyšetřovatel na jeden milion korun, stejnou částkou i uchráněné hodnoty. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci digestoře. Událost se obešla bez zranění.

por. Ing. Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje