Požár v sušičce pilin způsobil milionovou škodu

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

06.04.2019
Požár v sušičce pilin způsobil milionovou škodu

V pátek 5. dubna 2019 krátce po třinácté hodině zpozorovali pracovníci sušárny ve firmě na výrobu pelet a sušení pilin v Březnici na Příbramsku požár izolace ve filtrech v hale o půdorysu 30x20 metrů.

ViewImage.jpg

Operační středisko středočeských hasičů vyslalo k události profesionální jednotku ze stanice Příbram a dobrovolné jednotky obcí Chrást, Rožmitál pod Třemšínem a Březnice. Po příjezdu na místo jednotky potvrdily, že jde o požár v technologii sušárny. Na zdolání plamenů hasiči nasadili jeden vysokotlaký proud uvnitř budovy a dále jeden C proud z vnější části objektu. Z důvodu prohořívání izolace bylo nezbytné rozebrat konstrukci a dohasit všechna ohniska.

ViewImage-(5).jpg

Před půl čtvrtou byla nahlášena lokalizace, požár se už nešířil a hasiči vyhledávali další skrytá ohniska, aby nedošlo k opětnému vznícení filtrace a k ještě větším škodám. Kolem čtvrté hodiny velitel zásahu oznámil, že požár byl zcela zlikvidován.

ViewImage-(3).jpg  ViewImage-(1).jpg

Z důvodu zachování akceschopnosti v Příbrami byla na zálohu na svou vlastní zbrojnici povolána dobrovolná jednotka Příbram – Březové Hory. Okolo páté hodiny se všechny jednotky vrátily na své základny.

ViewImage-(6).jpg

Škoda byla odhadnuta majitelem na jeden milion korun. Včasným zásahem hasiči uchránili majetek za 80 milionů. Příčinou vzniku požáru bylo podle hasičského vyšetřovatele vznícení pilin v sušičce.

Zdroj.
por. Bc. Tereza Fliegerová - tisková mluvčí HZS Středočeského kraj