Při dopravní nehodě na Říčansku zemřel řidič, hasiči poskytovali posttraumatickou pomoc svědkům nehody a pozůstalým

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

06.10.2018
nehod22.jpg
V sobotu 6.října 2018 po druhé hodině v noci vyjeli profesionální hasiči ze stanice Říčany mezi obce Mukařov a Říčany na silnici první třídy číslo 2. Došlo zde k čelnímu střetu osobního automobilu s nákladním vozidlem.

stazeny-soubor-(11).jpg

Nákladní automobil zůstal po nehodě na vozovce, v osobním vozidle, které skončilo v příkopu a začalo hořet, zůstal zaklíněný řidič. Před příjezdem hasičů se řidiče snažili zachránit svědci nehody, nehodou způsobená deformace vozidla to však neumožnila. Hasiči byli na místě velmi rychle, tři minuty od výjezdu ze stanice. Dvěma vysokotlakými proudy byl požár celého vnitřního prostoru vozidla uhašen během několika minut. Řidiče přesto už nebylo možné zachránit.

stazeny-soubor-(12).jpg

Velitel zásahu na místo povolal dva členy posttraumatického týmu, kteří poskytli odbornou pomoc svědkům nehody a pozůstalým.

stazeny-soubor-(13).jpg

Hasiči osvětlili místo zásahu pro Policii ČR a následně vyprostili zaklíněného řidiče z vozidla. Při nakládání vozidel na odtahovou službu likvidovali unikající provozní kapaliny.
Příčinu a okolnosti vzniku tragické nehody šetří Policie ČR.

Jaroslav Gabriel, tiskový mluvčí - HZS Středočeského kraje
Foto: HZS Středočeského kraje