Při noční havárii autobusu v Mníšku pod Brdy se zranili čtyři lidé

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

Při noční havárii autobusu v Mníšku pod Brdy se zranili čtyři lidé
bus5.png
V úterý 20. listopadu 2018 v 22.46 hodin byla na linku tísňového volání středočeských hasičů oznámena dopravní nehoda autobusu v Dobříšské ulici v Mníšku pod Brdy v okrese Praha-západ.

1-(1).jpg

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo profesionální hasiče ze stanic Řevnice a Dobříš a také jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Mníšek pod Brdy. Cestou k zásahu bylo hasičům upřesněno, že autobus vyjel v mlze ze souběžné silnice s dálnicí D4 a po vjetí do příkopu se převrátil do pole na levý bok. Uvnitř bylo celkem osm osob, které se nemohly dostat ven.

22-(1).jpg

Při příjezdu první jednotky na místo už byl venku řidič a tři cestující, kterým se podařilo vylézt nouzovým oknem zdravi34.jpgve střeše vozidla. Všichni vyvázli z havárie bez újmy na zdraví. Zbylí čtyři cestující byli zraněni a vlastními silami nebyli schopni vylézt. Hasiči je bez nutnosti vyproštění vyndali z převráceného autobusu na páteřních deskách také nouzovým otvorem a předali posádkám zdravotnické záchranné služby.

4-(1).jpg

Z vozidla nic nevytékalo, takže hasiči zajistili obvyklé protipožární opatření a po dobu vyšetřování nehody místo nasvěcovali dopravním policistům. Celý zásah trval asi hodinu. Vyproštění autobusu a jeho odtah si zajistil majitel prostřednictvím specializované firmy.

por. Ing. Ladislav Holomčík,  tiskový odbor HZS Středočeského kraje
Foto:HZS Středočeského kraje