Při požáru bytového domu museli hasiči evakuovat téměř tři desítky osob

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

16.04.2022 | Brandýs nad Labem/ Středočeský kraj
Při požáru bytového domu museli hasiči evakuovat téměř tři desítky osob

Na Bílou sobotu 16. dubna pár minut po desáté hodině dopolední přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámení o požáru v jednom z bytů v domě v Brandýse nad Labem v okrese Praha-východ.

Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče z Mladé Boleslavi a Staré Boleslavi spolu s dobrovolnými hasiči z Brandýsa nad Labem a Staré Boleslavi. Ještě před příjezdem jednotek k události bylo upřesněno, že se valí hustý šedý dým z oken v pátém patře a tak byla k události povolána ještě profesionální jednotka z Prahy Satalic. Po příjezdu k události bylo provedeným průzkumem zjištěno, že v jednom z bytů došlo k zahoření kuchyňské linky, které se hasičům podařilo rychle lokalizovat. Pražská jednotka tak byla odvolána zpět na svou základnu.

Hasiči v dýchací technice následně nasadili přetlakovou ventilaci k odvětrání objektu. Uvnitř bytu nalezli hasiči kočku, kterou vynesli z objektu a poskytli jí kyslíkovou terapii. Zvíře bylo následně předáno majiteli. Pár minut před polednem byl požár zcela zlikvidován a všech 28 obyvatel, kteří byli evakuováni z budovy, se mohlo vrátit do svých bytů.

Majiteli bytu byla nařízena 24hodinová dohlídka. Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena na půl milionů korun. Příčinou požáru je technická závada.

Zdroj: por. Ing. Tereza Sýkora Fliegerová
HZS Středočeského kraje