Při požáru dílny a prodejny motocyklů vznikla škoda 20 milionů korun

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

Při požáru dílny a prodejny motocyklů vznikla škoda 20 milionů korun

pozar-dum1.jpg
Ve čtvrtek 6. prosince 2018 minutu po půl páté odpoledne byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámen požár dílny a prodejny motocyklů v obci Vítězov, která patří pod Velim na Kolínsku.

ViewImage-aspx.jpg

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanic Kolín, Kutná Hora a Poděbrady a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Pečky a Plaňany. První jednotky byly na místě už za devět minut od ohlášení.

a.jpg

V době jejich příjezdu byla požárem už zcela zasažena dílna, která se nacházela mezi dvěma prodejními hasiRT.jpghalami. V dílně bylo uskladněno několik motocyklů a čtyřkolek a hrozilo, že se požár rozšíří i do okolních prostorů. Hasiči zahájili hasební práce pomocí několika C proudů a vysokotlaku.

aaaa.jpg

Vzhledem k tomu, že ve většině motocyklů byly pohonné hmoty, byl zásah prováděn pomocí pěny. Asi po dvaceti minutách velitel zásahu ohlásil lokalizaci požáru. Následovalo dohašování, při kterém bylo zjištěno velké hasic-21D.jpgpoškození nosných prvků budovy. Velitel zásahu proto požádal operační středisko o vyslání statika na místo události. Ten po příjezdu a následné prohlídce objektu zakázal vstup do dílny a doporučil postup při stabilizaci budovy. K té nakonec nedošlo, protože už nebylo potřeba dovnitř vstupovat.

zzz.jpg

Hasiči pomocí přetlakové ventilace odvětrali zakouřené prostory prodejny a zkontrolovali objekt pomocí vysetrovatel-pozar.jpgtermokamery. Krátce po půl deváté bylo požářiště předáno majiteli a policii, která celý areál hlídala do ranních hodin. Dopoledne se na místě sešli vyšetřovatelé HZS Středočeského kraje s expertní skupinou Technického ústavu požární ochrany Praha, aby společně zjistili příčinu vzniku požáru.

oop.jpg

penize-skoda.jpgŠkoda vzniklá požárem byla předběžně odhadnuta na 20 milionů korun, včasným zásahem a nasazením potřebného počtu sil a prostředků se hasičům podařilo uchránit hodnoty za přibližně 35 milionů korun.

video4.jpg

nprap. Petr Svoboda, oddělení IZS-Tiskový odbor :HZS Středočeského kraje