Při požáru pole našli hasiči lidské tělo

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

27.07.2019 | Mělnicko/Středočeský kraj
Při požáru pole našli hasiči lidské tělo

Deset minut před půl třetí odpoledne byl na linku tísňového volání HZS Středočeského kraje ohlášen kouř vycházející z místní části Kopeč v katastru obce Úžice v okrese Mělník.

Operační důstojník k události vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Neratovice, podnikové hasiče Aero Vodochody Aerospace a.s., a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Dolínek a Úžice.

Po příjezdu hasiči zjistili, že požár zasáhl plochu cca 100x100 metrů částečně posekaného pole, na kterém hořela i maringotka, a pás náletových dřevin. Na zdolání plamenů jednotky nasadily lafety a několik C proudů. V průběhu zásahu bylo na požářišti nedaleko maringotky nalezeno torzo lidského těla. Přesně po hodině od oznámení požáru ohlásil velitel zásahu lokalizaci.

K události následně vyrazila kriminální policie a koroner. Hasiči během vyšetřování tragické události pokračovali v dohašování drobných ohnisek a v prolévání požářiště vodou. Na místě pak zůstala dobrovolná jednotka Úžice, která v devět večer ukončila dohlídku a ohlásila operačnímu středisku likvidaci.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS