REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Při požáru rodinného domu v Horním Bousově se evakuovalo 17 osob

Informaci o požáru v podkroví rodinného domu v obci Horní Bousov na Mladoboleslavsku přijala tísňová linka středočeských hasičů v...

22.09.2022 | Horní Bousov/ Středočeský kraj
REKLAMA
REKLAMA

Informaci o požáru v podkroví rodinného domu v obci Horní Bousov na Mladoboleslavsku přijala tísňová linka středočeských hasičů v úterý 20. září v 21.22 hodin. 
 


Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče z Mladé Boleslavi a Mnichova Hradiště a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Dolní Bousov a Kněžmost. V rámci mezikrajské pomoci byl poplach vyhlášen také dobrovolné jednotce z nedaleké Sobotky na Jičínsku. K požáru tak celkem vyrazilo sedm cisteren, automobilový žebřík a velitelské vozidlo. S mladoboleslavskou jednotkou zároveň vyjel i vyšetřovatel požárů.

Po příjezdu první jednotky a rychlém průzkumu byl operačnímu středisku potvrzen požár rozlehlejšího rodinného domu od komínového tělesa. Oheň se šířil především v podkroví pod střechou. Ještě před příjezdem jednotek se z objektu samovolně evakuovalo sedmnáct osob, nikdo z nich nebyl zraněn ani se nenadýchal nebezpečných zplodin hoření.

Na zdolání plamenů hasiči v dýchací technice nasadili dva C proudy. Aby se dostali ke skrytým ohniskům, museli rozebrat nejen část střešní konstrukce, ale také kus stropu mezi přízemím a podkrovím. Po necelé hodině velitel zásahu odeslal na základnu jednotku z Mnichova Hradiště a také výškovou techniku z Mladé Boleslavi, která už nebyla na místě potřeba. Krátce po 23. hodině odjela i jednotka ze Sobotky.

Ve 23.20 hodin, to znamená téměř přesně po dvou hodinách od oznámení události, ohlásil velitel Krajskému operačnímu a informačnímu středisku HZS Středočeského kraje lokalizaci. Následovalo dohašování drobných ohnisek a odvětrání objektu. Asi čtvrt hodiny před půlnocí bylo požářiště překontrolováno termokamerou a pak bylo místo předáno majiteli s nařízenou dohlídkou po dobu čtyřiadvaceti hodin. Po sbalení materiálu se vrátily i zbylé jednotky.

Příčinou vzniku požáru byl podle vyšetřovatele přizděný trám v komíně. Přímé škody vyčíslil na dvě stě tisíc korun, včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit hodnoty v částce dvou milionů.


Zdroj. Ing. Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje

REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
23.03.2026 Nebezpečné látky ohrozily mladou generaci Policie řešila případy intoxikace syntetickými látkami. Riziko zasahovalo i mladé lidi a mělo vážné zdravotní dopady. Zobrazit článek
Z regionu
23.03.2026 Spolupráce s meteorology posílila připravenost hasičů Hasiči využívali přesné informace o počasí pro rychlejší reakci na mimořádné události. Spolupráce s meteorology zvyšovala bezpečnost obyvatel. Zobrazit článek
Z regionu
23.03.2026 Pád stromu způsobil požár porostu Hasiči zasahovali u požáru porostu, který vznikl po pádu stromu na elektrické vedení. Situaci se podařilo rychle dostat pod kontrolu. Zobrazit článek
Z regionu
23.03.2026 Drony odhalily nebezpečné předjíždění Policie prověřila rizikové úseky silnic na Blanensku a Vyškovsku. Moderní technika odhalila řidiče, kteří porušili dopravní předpisy. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru