Pro zraněného řidiče na dálnici u Příbrami letěl vrtulník

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

13.06.2018
Pro zraněného řidiče na dálnici u Příbrami letěl vrtulník
nehoda-aut.jpg
Ve středu 13. června 2018, osm minut po osmé hodině ranní přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje informaco vážné nehodě osobního vozidla na dálnici D4 nedaleko Příbrami ve směru z Prahy do Strakonic. 

 CV.jpg

K události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice HZS Příbram s cisternovou automobilovou stříkačkou a vyprošťovacím automobilem.

ViewImage-aspxV.jpg

Místo nehody bylo v prostoru dálniční křižovatky Skalka na 41. kilometru kousek za nájezdem od Příbrami. Havarované osobní vozidlo se po smyku na mokré vozovce převrátilo přes střechu a zůstalo ležet na boku mezi oběma jízdními pruhy.

ViewImage-aspxD-(1).jpg

Při příjezdu hasičů byl těžce zraněný řidič, který z auta při nehodě vypadl rozbitým oknem, už v péči depositphotos_75966385-stock-illustration-helicopter-silhouette.jpgposádky zdravotnické záchranné služby. Vzhledem k charakteru poranění byl na místo přivolán vrtulník Letecké záchranné služby Policie ČR. Dálnice ve směru do Strakonic byla uzavřena. Hasiči vyndali z vozidla baterii, zasypali rozlité provozní kapaliny sorbentem a zamezili jejich úniku do kanalizace. Následně asistovali při naložení pacienta do vrtulníku, který s ním odletěl do motolské nemocnice.

Po došetření a zadokumentování nehody dopravní policií jednotka pomohla s naložením havarovaného vozidla na odtahovou službu a pak uklidila vozovku. V 10.40 hodin byl zásah ukončen a hasiči odjeli na svou základnu.  
 
 
Zdroj:
por. Ing. Ladislav Holomčík,  tiskový odbor HZS Středočeského kraje
Foto:HZS Středočeského kraje