REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Rakovničtí hasiči rychlým zásahem uchránili rodinný dům před požárem

Velitel po příjezdu potvrdil rozvinutý požár v prostoru vstupu do domu a části střechy v blízkosti garáže. V domě se nikdo...

24.04.2020 |  Rakovník/ Středočeský kraj
REKLAMA
REKLAMA

Požár střechy většího rodinného domu v severní části Rakovníka byl středočeským hasičům nahlášen ve čtvrtek 23. dubna před 17. hodinou. 

K události ihned vyjel velitel čety, automobilový žebřík a dvě cisterny ze stanice Rakovník společně s dobrovolnými hasiči obcí Lubná a Lužná. První cisterna byla na místě za čtyři minuty od vyhlášení poplachu.

Velitel po příjezdu potvrdil rozvinutý požár v prostoru vstupu do domu a části střechy v blízkosti garáže. V domě se nikdo nenacházel, takže hasiči vstoupili do objektu násilně. Zásah byl veden současně vnitřkem budovy i z výškové techniky s důrazem na zamezení šíření požáru střešní konstrukcí do zbylé části domu a na omezení škod vzniklých hasební vodou za použití tzv. „D“ programu. Pro zajištění dodávky vody byli povoláni ještě dobrovolní hasiči obcí Hvozd, Chrášťany a Přílepy. Na místo se také dostavil řídící důstojník územního odboru.

Za necelých třicet minut byl požár pod kontrolou. Probíhalo rozebrání střešní konstrukce a dohašování skrytých ohnisek. Na místo následně přijel majitel s manželkou. Ženě hasiči poskytli posttraumatickou pomoc.

Po dvouhodinové dohlídce dobrovolných hasičů z Lubné byl po 21. hodině objekt velitelem čety zkontrolován a předán majiteli. Po dobu zásahu zajistili zálohu stanice Rakovník dobrovolní hasiči v obci Kněževes.

Požár způsobil škodu za 1,5 milionu korun, včasným zásahem hasiči uchránili hodnoty ve výši 8 milionů korun. Na objasnění příčiny vzniku požáru spolupracují vyšetřovatelé HZS Středočeského kraje a Policie ČR.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK
HZS Středočeského kraje
krajské ředitelství
REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
08.02.2026 Hrozí náledí a komplikace v dopravě Teploty klesnou pod bod mrazu a hrozí tvorba náledí. Riziko se týká více krajů. Řidiči i chodci musí počítat s kluzkými povrchy. Zobrazit článek
Z regionu
08.02.2026 Zledovatělé stezky zaměstnaly záchranáře, během soboty ošetřili pět pacientů Záchranáři z Jablunkova měli v sobotu plné ruce práce. Ošetřili pět pacientů, dva z nich se zranili na zledovatělých beskydských stezkách. Zobrazit článek
Z regionu
08.02.2026 Dobrovolní hasiči jsou pilířem bezpečnosti V Moravskoslezském kraji působí 388 jednotek požární ochrany. Dobrovolní hasiči tvoří většinu z nich a jsou klíčovou součástí bezpečnosti regionu. Zobrazit článek
Z regionu
08.02.2026 Ranní požár bytu si vyžádal lidský život, hasiči zachránili ženu z domu Ranní požár bytu zaměstnal několik jednotek hasičů. Jedna osoba zemřela, další byla zachráněna. Škoda dosáhla dvou milionů korun. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru