Ranní náledí komplikovalo dopravu hlavně na Mladoboleslavsku

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

12.01.2023 |  Středočeský kraj
Ranní náledí komplikovalo dopravu hlavně na Mladoboleslavsku

Ve čtvrtek 12. ledna se na některých místech Středočeského kraje vytvořilo v ranních hodinách na vozovkách náledí. Nejhorší situace byla patrně v okrese Mladá Boleslav na dálnici D10, kde jedna z dopravních nehod měla tragické následky.

mapa.jpg

Od čtyř hodin do půl deváté evidují středočeští hasiči celkem sedmnáct dopravních nehod, z toho pět v okrese Mladá Boleslav a čtyři na Benešovsku. Při těchto nehodách byla jedna osoba usmrcena a dalších dvaadvacet lidí bylo zraněno, jeden člověk těžce. Jednu osobu museli hasiči zachránit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení.

Několik nehod se stalo na dálnici D10 v úseku mezi křižovatkami Kosmonosy a Bakov nad Jizerou, to znamená mezi kilometry 46 a 53. Ve směru z Prahy do Turnova vyšetřovala policie čtyři nehody, v opačném směru do Prahy dvě, ne už všech však museli zasahovat i hasiči.

K tragické události došlo asi ve čtvrt na sedm poblíž 49. kilometru v jízdním pásu do Turnova, kde byla usmrcena žena, která zastavila před nehodou, vystoupila z vozu a byla sražena dalším projíždějícím automobilem. Vzhledem k tragickým následkům a vyšetřování byla dálnice uzavřena.

Zdroj: Ing. Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje