Ranní požár domu na Benešovsku

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

08.04.2022 | Vlkovec/ Středočeský kraj
Ranní požár domu na Benešovsku

V pátek 8. dubna několik minut po půl šesté ráno přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámení o požáru domu části obce Chocerady Vlkovec na Benešovsku.

Operační důstojník na místo vyslal profesionální jednotku z Benešova spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Chocerady-Samechov, Ondřejov a Vranov. První jednotka, která přijela na místo, potvrdila, že dům je požárem zcela zasažen a začínají hořet také okolní stromy. K likvidaci plamenného hoření nasadili hasiči v dýchací technice dva vodní proudy. Postupně bylo upřesněno, že zasaženým objektem je dům ve tvaru písmene L s navazující stodolou a obě stavení jsou zasažena požárem.

Necelou půl hodinu od nahlášení události se hasičům podařilo dostat oheň pod kontrolu a mohla být nahlášena jeho lokalizace. Hasiči se dále zaměřili na vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek a rozebírání konstrukcí.

K zachování akceschopnosti pro případ dalšího výjezdu byla benešovská profesionální stanice zálohována dobrovolnou jednotkou Bystřice, která držela pohotovost na vlastní zbrojnici.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 1 500 000 korun. Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

Zdroj: por. Ing. Tereza Sýkora Fliegerová
HZS Středočeského kraje