Rozsáhlý požár na Mladoboleslavsku hasilo 33 jednotek hasičů s 66 vozidly a také dva vrtulníky a letadlo FOTOGALERIE

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

08.08.2018
Rozsáhlý požár na Mladoboleslavsku hasilo 33 jednotek hasičů s 66 vozidly a  také dva vrtulníky a letadlo FOTOGALERIE
pozarohen-les2.jpg
V úterý 7. srpna 2018 po 14. hodině zažehl nákladní vlak mnoho ohnisek požárů mezi obcemi Bělá pod Bezdězem a Bakov nad Jizerou. Příčinou byla technická závada na brzdovém systému 2 vagónů. K místu vyjelo 6 jednotek hasičů.

DSC_0203-(1).JPG

Požár se v suchém a větrném počasí velmi rychle šířil. Velitel zásahu proto postupně vyhlásil zvláštní stupeň poplachu a nechal povolat další cisterny. S ohledem na velmi těžko přístupný požár v prudkém svahu, který se šířil do lesoškolky, byly povolány dva vrtulníky (Bell 412 a W-3A Sokol) a letadlo (An-2) pro letecké hašení.

DSC_6711-(1).JPG

Hasičům práci komplikovala vysoká teplota vzduchu, vítr, prach a obtížný přístup k některým ohniskům. V 19:30 hod. byl požár pod kontrolou a část techniky, včetně letecké, se vrátila na své základny. Ostatní jednotky na místě do půlnoci prováděly dohašování skrytých ohnisek. Celou noc  nad místem požáru dohlíželi hasiči s devíti cisternami a další nezbytná technika.

gh-(1).JPG
Od vzniku požáru 7. srpna 2018 bylo na místě soustředěno celkem 33 jednotek s 66 vozidly.
Brzy ráno, 8.srpna 2018  došlo k vystřídání hasičů a zásah pokračuje.
Výše vzniklé škody je v šetření.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel – tiskový odbor HZS Středočeského kraje
Foto::HZS Středočeského kraje