Sedm jednotek zasahovalo u požáru rodinného domu ve Slušticích

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

Sedm jednotek zasahovalo u požáru rodinného domu ve Slušticích
pozarW.png
V pondělí 12. listopadu 2018 krátce před pátou hodinou ranní přijal operátor tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o požáru osobního vozidla a části domu v obci Sluštice v okrese Praha-východ.

ViewImage-(1).jpg

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice Říčany a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Škvorec a Doubek. V průběhu jízdy k zásahu bylo jednotkám upřesněno, že požár se rozšířil na střechu domu, což se po příjezdu první jednotky potvrdilo. Velitel zásahu proto požádal o vyslání dalších jednotek, do Sluštic tak postupně vyjely ještě jednotky SDH Sibřina, Úvaly a Babice.

ViewImage-(4).jpg

Hasiči pomocí několika C proudů a vysokotlaku se z jedné strany domu zaměřili na likvidaci požáru osobního automobilu a z druhé stany na likvidaci požáru domu. Po ustavení výškové techniky probíhal zásah i s její pomoci. Zároveň bylo na místním rybníku zřízeno čerpací stanoviště.

ViewImage-(10).jpg

Hasiči dostali požár pod kontrolu krátce po půl sedmé. Vzhledem k tomu, že zásah probíhal v dýchací technice, požádal velitel zásahu o vyslání protiplynového vozidla z kolínské stanice. Po sedmé hodině došlo k vystřídání zasahujících profesionálních hasičů a k následné redukci jednotek. Na místě byla ponechána místní dobrovolná jednotka SDH Sibřina na dohlídku do 12 hodin.

ViewImage-(12).jpg

Škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na dva miliony korun, včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit majetek v hodnotě pěti milionů korun. Příčinou vzniku požáru byla podle vyšetřovatele technická závada v motorovém prostoru osobního vozidla, ze kterého se požár rozšířil na přístřešek a rodinný dům.

nprap. Petr Svoboda, oddělení IZS
Tiskový odbor :HZS Středočeského kraje