Šest jednotek likvidovalo požár rodinného domu v Tuchoměřicích

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

08.06.2022 | Tuchoměřice/ Středočeský kraj
Šest jednotek likvidovalo požár rodinného domu v Tuchoměřicích

V úterý 7. června minutu po desáté hodině dopoledne přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámení o požáru rodinného domu v Tuchoměřicích v okrese Praha-západ.

Oznamovatel uvedl, že vidí hustý tmavý dým, který vychází ze střechy rodinného domu. Operační důstojník proto na místo vyslal profesionální hasiče z Kladna a Roztok spolu s dobrovolnými hasiči obcí Kněževes a Středokluky. Zároveň byli v rámci mezikrajské spolupráce požádáni o výpomoc pražští hasiči ze stanic Petřiny a Letiště Václava Havla.

První jednotky, které dorazily k události, potvrdily, že jde o požár rodinného domu, kde je zasaženo hlavně podkroví objektu. K likvidaci plamenného hoření nasadili hasiči tři vodní proudy, dva z výškové techniky a jeden uvnitř domu. Jelikož probíhal celý zásah v dýchací technice, vyžádal si velitel zásahu na místo protiplynový automobil z kladenské stanice, který disponuje zásobou lahví do dýchacích přístrojů.

Pár minut před jedenáctou hodinou se podařilo dostat požár pod kontrolu a mohla být nahlášena jeho lokalizace. V půl jedné došlo na místě k redukci jednotek a u události zůstala pouze dobrovolná jednotka Středokluky, které byla nařízena dohlídka do 16. hodiny, kdy na místo dorazí na kontrolu velitel zásahu a následně bude objekt předán majiteli.

K zachování akceschopnosti pro případ dalšího výjezdu držela dobrovolná jednotka Žilina pohotovost na kladenské stanici.

Výše škody i příčina požáru jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Zdroj: por. Ing. Tereza Sýkora Fliegerová
HZS Středočeského kraje