Silné bouřky potrápily středočeské hasiče

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

14.07.2021 | Středočeský kraj
Silné bouřky potrápily středočeské hasiče


Na úterní večer vydal Český hydrometeorologický ústav výstrahu na velmi silně bouřky s vysokým a extrémním stupněm nebezpečí. Krátce po 20. hodině zaznamenalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje zvýšený počet událostí, které souvisely s přechodem bouřky přes území kraje. 
 


Největší nápor byl od osmé do jedenácté hodiny večerní, kdy hasiči vyjeli k 126 událostem. V převážné většině šlo o popadané stromy na pozemní komunikace, které tak vytvořily překážku a bránily plynulému provozu. Po půlnoci se situace začala zvolna uklidňovat. Do dnešní šesté hodiny ranní vyjely profesionální i dobrovolné jednotky hasičů ve Středočeském kraji celkem ke 259 událostem.
 


Z toho 224 technickým pomocem, z nichž největší část tvořily stromy popadané na pozemní komunikace (183) a čerpání vody ze sklepů a níže položených míst (20). Hasiči také vyjeli k odstraňování stromů, které nevydržely nápor větru a deště a spadly do drátů elektrického vedení nebo na dům (12).
 

 

Nejvíce zasaženou oblastí byla Praha-východ. O poznání méně událostí bylo na Mladoboleslavsku, Kladensku, Benešovsku, Rakovnicku a Příbramsku. V ostatních částech kraje byly výjezdy spíše v jednotkách případů.
 


Zdroj: por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje