Silný vítr o rychlosti až 70 km/h způsobil ve Středočeském kraji více než 100 mimořádných událostí a plně zaměstnal středočeské hasiče

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

06.10.2017
Silný vítr  o rychlosti až 70 km/h způsobil ve Středočeském kraji více než 100 mimořádných událostí a plně zaměstnal středočeské hasiče

images.png_files_catalog_catalog_.jpgvitr-(2).png

nQhikGMQsx7CbQE0LvalsvuWPdLoQe3dvnzA3em5Km4j-TCmuOyRDm1Adwr5TAMWtFiPIiI.jpg
Vítr o rychlosti až 70 km/h způsobil ve Středočeském kraji více než 100 mimořádných událostí. Od 11. hodin k nim vyjíždělo celkem 153 hasičských jednotek. Vítr krátkodobě komplikoval dopravu a napáchal menší materiální škody.

9jWDKlka3NMLel9ozgP_SN14l0iv3O9skdXGL_WYutIRyZE75oo7ZEtezaDXalmsUnbluNw.jpg

M_zk-JZrOKFpmAwGkfANGlMOhToOGuGh8_1NCFl5CM6r6hSHEEQpltWo33JhtGt-3MD3iko.jpg

WcdCxKJfN_5YfBlErcZR7gdC8eY5D7RBYLWF_yECrDUny-upzLDlwiF0Kz6tgLdKCIxDVvY.jpg
Hasiči řešili celkem 126 událostí, z toho ve 102 případech se jednalo o spadlé stromy nebo větve. Nejvíce výjezdů bylo na okresech Benešov a Příbram, větrné počasí zasáhlo celý kraj. Zasahující hasiči a jejich operační středisko byli nejvíce vytíženi mezi 18. a 20. hodinou. V té době bylo ohlášeno 40 nových událostí, což je více než dlouhodobý průměrný počet zásahů za 24 hodin.

vitr.png

V Mělníce, Čelákovicích a Mladé Boleslavi vítr poškodil plechové střechy rodinných či bytových domů. Hasiči je zafixovali na původním místě pomocí výškové nebo lezecké techniky.

vitr-(1).png

Ve Velimi, Kačici a Sudoměři počasí způsobilo problémy na rozvodech elektrické energie. Do posledně jmenované obce vyjížděla jednotka profesionálních hasičů z Bělé pod Bezdězem. V důsledku výpadku elektřiny zde došlo k zastavení cirkulačního čerpadla na topném systému v rodinném domě a z bezpečnostního ventilu unikala pára. Hasiči kotel bezpečně zajistili a předali majitelce.

NXai9nsnHIfkwUFiXklDHJGMwzQSVVQVIidkz9AWg6NZTrF3Usb3kJcqGWwjNqV4nkIxhAg.jpg

Ve většině ostatních případů se jednalo o stromy či větve na vozovce, které krátkodobě způsobovaly dopravní komplikace na silnicích všech tříd, včetně dálnic. Průměrná délka práce hasičů byla u tohoto typu událostí 19 minut.

Žádná z řešených událostí nezpůsobila zranění ani usmrcení osob.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel – tiskový odbor HZS Středočeského kraje

Foto:HZS Středočeského kraje